NELER YAPILIR

Doğada vakİT GEÇİRMENİN TAM ZAMANI

Akdeniz’in incisi Adrasan’da neler yapabilirsiniz?

Likya Yolu

Fethiye’den başlayıp, Antalya’ya kadar uzanan Likya Yolu, Adrasan’dan da geçtiği için önemli yürüyüş rotalarındandır. Likya ismini, geçmiş tarihlerde Likyalılar’ın bu bölgede yaşamasından dolayı almıştır. Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya Yolu, 2015 yılında 509 km iken, yeni eklenen rotalarla birlikte 535 km’ye kadar ulaşmıştır. Yol, Teke Yarımadası üzerinde yer alan patikalardan bir kısmının, 1999 yılında Kate Clow tarafından işaretlenerek haritalanması ile oluşmuştur.

Tekne Turları

Adrasan’a geldiğinizde, tekne turlarına katılmadan dönmeyecektiniz herhalde! Adrasan Plajı, aynı zamanda tekne turlarının da kalkış noktasıdır ve bu tekne turlarına katılarak, Suluada, Ceneviz ve Sazak koylarına gidebiliyorsunuz. Adrasan tekne turu faaliyeti, 10.30 gibi plajdan kalkıyor ve 18.30 gibi de geri dönüyor. Ayrıca bu tekne turlarına yemek de dahil!

Olympos

Antalya’nın en güzel yerlerinden biri olan Olympos, Adrasan'a 8 km mesafede doğayla iç içe tatil yapmak için oldukça ideal bir noktadır. Yemyeşil doğasıyla, plaj ve koylarıyla, antik kentiyle tam kafa dinlemelik ve mutlaka keşfedilmesi gereken bir yerdir. Caretta Caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan plajı, kamp alanları ile gezgincilerin ilk adreslerinden biri olmayı her zaman başarıyor.

Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri, yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolu üzerindedir. Fener, Teke Yarımadasının uç noktasındaki Gelidonya Burnu’nda konumlanıyor. Gelidonya Burnu’na, Kırlangıç Burnu veya Taşlık Burnu da deniliyor.Fenere giden yol harika manzaraya eşlik ettiği için, baştan bir kere hoşunuza gidecek. Nitekim fenere ulaştığınızda, o muhteşem doğa manzarasına da şahit olacaksınız. Yerleşim yerlerinden uzakta ve dik kayalıklar üzerinde oluşu, size farklı bir atmosfer yaşatacağından emin olabilirsiniz.

Şehir Hakkında

İsminin, Luvi kökenli olduğu ve ‘’Ana Tanrıça Ülkesi’’ anlamına geldiği söylenen bölgede, kuş sesleri eşliğinde güzel bir sabaha uyanıp, çarşaf gibi denizinde kendinize geleceksiniz. Birbirinden farklı aktivitelere katılarak, tatilinizi eğlenceli hale getireceğiniz de aşikar.

Merkez Ulaşım

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Adrasan, bir diğer adıyla bilinen Çavuşköy, Antalya’nın en sevilen tatil beldelerinden biridir. Antalya’ya 95 km, Kumluca’ya ise 4 km uzaklıkta yer alan Adrasan, adeta Akdeniz’in gizli kalmış cennetlerindendir. Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş, el değmemiş doğasıyla ve masmavi koylarıyla, sakin ve tam kafa dinlemelik bir yerdir.